دستگاه آناليز سولفور كربن CS995

IMG_3407

به طورکلی، به منظور شناسایی و کنترل کیفیت مواد گوناگون، ارزیابی ترکیب شیمیایی مواد و به ویژه شناسایی عناصر سبکی چون کربن و گوگرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
روش آنالیز عنصری با استفاده از دستگاه اندازه گیری کربن و گوگرد، یکی از مهمترین روشهایی است که برای این منظور استفاده م‌یشود. مهمترین مزایای این روش، دقت بالا در حداقل زمان ممکن، مقرون به صرفه بودن و تطابق کامل این روش با مراکز تحقیقاتی و صنعتی مختلف است. در روش آنالیز عنصری با استفاده از دستگاه اندازه گیری کربن و گوگرد، نمونه در یک کوره کاملا ذوب شده و با اندازه گیری گازهای متصاعد شده از نمونه، میزان عناصر کربن و گوگرد با دقت بالا به دست می‌آید. این مقاله تلاشی است برای آشنایی کامل با روش آنالیز عنصری با استفاده از دستگاه اندازه گیری کربن و گوگرد و کاربردهای آن. در این مقاله، به تعدادی از خطاهای ایجاد شده در این روش و همچنین چند مثال از نمونه های اندازه گیری شده با این روش پرداخته می‌شود.دستگاه آنالیز عنصری کربن و گوگرد تنها وسیله ای است که می‌تواند میزان عناصر کربن و گوگرد را هم در مواد معدنی و هم در مواد غیرمعدنی و آلی، به تنهایی و با دقت بسیار بالا ارائه دهد. برای این منظور، معمولا دستگاه فوق با دو کوره القایی و مقاومتی تجهیز شده است که شناسایی عناصر کربن و گوگرد را در طیف گسترده ای از مواد شامل انواع آلیاژهای فلزی، سرامیک‌ها، انواع خاک و خاکستر، انواع پلیمرها و غیره امکان پذیر می‌سازد. این روش به خصوص برای اندازه گیری مقادیر بسیار پایین کربن و گوگرد تا هزارم درصد وزنی با دقت بسیار بالا مناسب است. روش اصلی شناسایی دستگاه آنالیز عنصری کربن و گوگرد، استفاده از روش جذب مادون قرمز ۴ است.مهمترین مزایای روش آنالیز عنصری با استفاده از دستگاه اندازه گیری کربن و گوگرد، شامل موارد زیر است:
۱٫ توانایی آنالیز طیف وسیعی از مواد، شامل انواع گوناگون مواد معدنی و غیرمعدنی؛
۲٫ امکان کالیبره شدن هم زمان و یا انفرادی عناصر کربن و گوگرد؛
۳٫ امکان شناسایی عناصر کربن و گوگرد در کوتاه ترین زمان ممکن با دقت بسیار بالا؛
۴٫ توانایی ذوب مواد تا دمای ذوب ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد با استفاده از کوره القایی؛
۵٫ تطابق کامل با محیط های مختلف آزمایشگاهی و صنعتی؛
۶٫ امکان آنالیز تعداد زیادی از نمونه ها در کوتاه ترین زمان ممکن؛
۷٫ تعمیر و نگهداری آسان و ارزان؛
۸٫ سهولت در آماده‌سازی نمونه‌ها؛
۹٫ مقرون به صرفه بودن.
دستگاه مادون قرمز آنالایزر گوگرد كربن با استفاده از WF-L88 نوع کوره احتراق الکتریکی اتوماتیک با فرکانس بالا می تواند به طور مناسب و دقیق کربن و گوگرد را در فولاد، آهن، آلیاژ، فلزات غیر آهنی، سیمان، سنگ معدن و سایر مواد اندازه گیری کند. این دستگاه یک محصول پیشرفته با فناوری نوری، موتور، الکترونیک، کامپیوتر و تجزیه و تحلیل است که دارای ویژگی های محدوده اندازه گیری وسیع، ضد تداخل قوی، عملکرد چندگانه، آسان برای کار، نتایج دقیق و قابل اعتماد مطابق با استاندارد های جهانی

Main Parameter:

Measure Range:

Carbon: w(C) 0.0005%-6.0000% (can be extended to 99.999%)

Sulfur: w(C) 0.0005%-0.5000% (can be extended to 99.999%)

Sample weight:

standard 0.5g

Analysis Error:

Carbon: accord with ISO9556 standard

Sulfur: accord with ISO4935 standard

Analysis Precision:

Carbon: RSD<1%

Sulfur: RSD<1.5%

Analysis pool

Carbon: one pool

Sulfur: one pool

Time of analysis:

۲۵ to 60 seconds, could be adjusted. Around 35 seconds usually

Sensitivity(The minimum readings):

C/S 0.1ppm

Electronic scale:

Precision of read: 0.0001g

Working Environment:

Room temp: 10 to 30 degree C,relative Humidity less than 75%